2016 Parade Award Winners

2016 Lakeshore Holiday Parade Winners


**BEST OF PARADE AWARD WINNER**

- Manty Dance -


Manty DanceManty Dance won the Best of Parade and their representatives shown are: Ava Luebke, Ollie Hutchinson, Eliza Wilker, Gretchen Jacobson, Abby Cookle, Makenna Hutchinson, Madison Keller, Kenzie Meidl, Kailey Wernecke, Mollie Metoxen, Kylie Metoxen, Riley Johnson, Maya Pagel, Bruce and Renee Conard, Dave Cookle, Derek Meidl, CVoree Raedel, Melissa Pagel and Cari McLean.



**HOLIDAY SPIRIT AWARD WINNERS**

- Manitowoc Lutheran High School Marching Band -


Manitowoc Lutheran High School Marching Band
Manitowoc Lutheran High School Marching Band won a Holiday Spirit Award and their representatives shown are:  Dayna Hubbartt, Aimee Olsen, Ryan Kluba, Evan Vant Hul, and Joel Ungenmach.


- Manitowoc County Miracles  - Special Olympics-

Manitowoc County Miracles - Special OlympicsManitowoc County Miracles – Special Olympics won a Holiday Spirit Award and their representatives shown are: Charlotte Mason, Nicholas Bjarnarson, Mike Mason, Nick Andrew, Corey Meidl, John Andrew, and Gene Meidl.


- All States Rigging -


All States Rigging
All States Rigging won a Holiday Spirit Award and their parade participants included: Sam Grage, Trevor Seehafer, Brennan Seehafer, Mike Koss, Susan Aukamp, Craig Thelen, Dawn Bauer-Kaufmann, Devin Argall, Daniel Kaufmann, Anissa Fencil, Quinton Fencil, Sara Gahagan, Derek Stevenson, Ethan Bertsche, Steve Venezio, Macie Feller, Edward “Nitro” Barta, Jim and Jeanette Wiesner, Mike Ledvina, and Stephanie Ledvina.



**JUDGES' CHOICE AWARD WINNERS**
- K-9 Perfection -

K-9 PerfectionK-9 Perfection won a Judges Choice Award and their representatives shown are: Jack Jackson, Mary Jackson, and David Kalista.


- Aspire Real Estate Group, LLC -


Aspire Real Estate Group, LLCAspire Real Estate Group, LLC won a Judges Choice Award and their parade participants included: Vickie Seehafer, Tammy Schmidt, Reggie Shallue, Lisa Burgarino, Maribel France, Terry Dimmick, Brennan Seehafer, Julie Vogel, Jeff Vogel, Austin Vogel, Brian Vogel, Emily Vogel, Jodie Lauson, Steve Lauson, Beth Kolbeck, Scott Niven, Carol Niven, Lori Hagenow, Jim Krajnik, Kayana Hagenow, Kim Novy, Kimberly Kudick, Heather and Scott Kuber, Ed Barta, Steve Venezio, Macie Feller, Daniel Behnke, and Lori & Hannah Belongia.


- Franklin Elementary PTA -


Franklin Elementary PTA
Franklin Elementary PTA won a Judges Choice Award and their representatives shown are: Kim Mott, Rilee Mott, Makala Mott, Marvin Mott, Brittney Komeau, Dale Komeau, Aidan Komeau, Addy Komeau, Ava Komeau, Candy Dhein, Lana Sieracki, and Nate Brunnbauer.

- Manitowoc Speedway -


Manitowoc Speedway powered by EWSC Racing
Manitowoc Speedway powered by EWSC Racing won a Judges Choice Award and their representative was Todd Humphery.